Ślubowanie klas I 2021

Ślubowanie klasy Ia i Ib

Ślubowanie uczniów to piękna tradycja. 14 października 2021 r. w Szkole Podstawowej w Kamienicy Królewskiej uczniowie klas pierwszych wzięli udział w tej wspaniałej uroczystości. Przygotowania do niej trwały od kilku tygodni.
Panie wychowawczynie zapoznawały dzieci rozpoczynające naukę z nowymi obowiązkami i wdrażały swoich podopiecznych do pełnienia różnych zadań. Pierwszaki dzielnie uczyły się swojej roli, tańca i wytrwale ćwiczyły podczas prób. Wreszcie nadszedł ten długo wyczekiwany dzień.
Uroczystą akademię poprowadziła Julianna Zielonka z klasy piątej, która powitała Panią dyrektor Hannę Subkowską- Wójcik, przybyłych rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Szczególnie ciepłe słowa skierowała w stronę pierwszoklasistów.
Odświętnie ubrane dzieci przystąpiły do prezentacji części artystycznej.
Wykonały taniec z flagą, który był zapowiedzią hymnu państwowego, a następnie przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowały swoje wspaniałe umiejętności aktorskie. Razem z uczennicą klasy VII – Kingą Szczypior – zabrały gości w zabawny świat dziecięcych wyobrażeń na temat ślubowania. Rozbawiona do łez publiczność miała okazję również obejrzeć włoski układ taneczny „Tarantella” w wykonaniu pierwszaków.
Oprócz momentów pełnych radości nie zabrakło również tych, które poruszyły serca.
Na tę okazję przygotowano prezentację multimedialną, ukazującą zdjęcia dzieci z pierwszych lat życia aż do chwili obecnej. Dzięki temu rodzice mogli przenieść się w przeszłość i popatrzeć, jak ich pociechy się zmieniły w ciągu siedmiu lat.
Po burzy oklasków głos zabrała Pani dyrektor. Gratulując uczniom niezwykłego występu, z radością ogłosiła werdykt o tym, że tegoroczni pierwszoklasiści
w pełni zasłużyli na to, aby dołączyć do społeczności naszej szkoły.
Złożyła także życzenia nauczycielom oraz pracownikom szkoły z okazji
Dnia Edukacji Narodowej. Wlewając w serca przejętych wydarzeniem uczniów radość, Pani dyrektor Hanna Subkowska – Wójcik przystąpiła do najważniejszej części spotkania.
W podniosłej atmosferze, na Sztandar szkoły, uczniowie klas pierwszych złożyli przysięgę, że będą dobrymi Polakami. Przysięgali dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, kochać Ojczyznę, pracować dla niej, kiedy dorosną. Obiecali, że postarają się być dobrymi kolegami, a swym zachowaniem i nauką będą sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania nastąpiło symboliczne pasowanie dzieci na uczniów. Pierwszoklasiści otrzymali wspaniałe upominki od Pani dyrektor, a wychowawczynie wręczyły dzieciom legitymacje oraz dyplomy na dowód tego, że stali się pełnoprawnymi członkami naszej szkolnej społeczności.
Miłym akcentem w tym dniu okazał się występ dzieci z klasy II. Urszula Bladowska, Aurelia Szweda oraz Aleksander Wenta pod bacznym okiem wychowawczyni – pani Doroty Miotk przygotowali piękne wiersze oraz życzenia i prezenty dla głównych bohaterów
tej uroczystości.
Do gratulacji i życzeń dołączyli zaproszeni goście. Również rodzice pamiętali
o święcie swoich dzieci oraz pracowników oświaty. Przybyli w licznym gronie,
przygotowali niezwykłe niespodzianki dla swoich pociech i nauczycieli. Zorganizowali również „ słodkie” przyjęcia w klasach oraz zaprosili do szkoły magika, którego występ
był ogromnym, miłym zaskoczeniem dla wszystkich zebranych.
Na zakończenie uroczystości Pani dyrektor, dumne ze swoich podopiecznych wychowawczynie, rodzice i najważniejsi w tym dniu – pierwszoklasiści ustawili się do pamiątkowego zdjęcia. Wszyscy zgromadzeni byli zgodni co do jednego – ze względu
na wrażenia oraz emocje towarzyszące wszelkim występom – ów dzień na długo zapisze się w pamięci tych, którzy mieli okazję w nim uczestniczyć.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Accessibility Toolbar