Wycieczka kaszubów do Chmielna 10.2023

Wycieczka do Chmielna🙂🙂👣👣🚌🚌🙂🙂

16 października 2023 r. uczniowie uczęszczający na lekcje języka kaszubskiego wraz z opiekunami udali się do Chmielna, gdzie znajduje się Centrum Promocji i Edukacji Lokalnej Grupy Rybackiej „Kaszuby.” Wyjazd refundowano ze środków przeznaczonych na naukę języka kaszubskiego.
Celem wycieczki było uczestnictwo w warsztatach malarskich, zapoznanie z haftem kaszubskim i jego kolorystyką, a także poszerzenie wiedzy o Kaszubach.
Najpierw odbyły się warsztaty malarskie, podczas których uczniowie poznali tajniki powstawania pięknych kaszubskich wzorów. Po okiem pań z Centrum Promocji i Edukacji odbijali na deseczkach lub płóciennych torbach wybrane kaszubskie wzory, a następnie pokolorowali je farbami akrylowymi. Powstały przepiękne malowidła, które na pamiątkę zabrali ze sobą.
Po warsztatach czekało na uczniów mnóstwo atrakcji, zabaw i kreatywnych zajęć. Zmierzyli swe siły podczas rybackich i ekologicznych gier, śpiewali „Kaszubskie nuty”, odbyli podróż na rowerze wybraną trasą 3D, a także rozwiązywali kalambury, rebusy i quizy. Na zakończenie wycieczki w sali multimedialnej uczniowie obejrzeli projekcję filmu przyrodniczego w 3D o życiu zwierząt w oceanie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Accessibility Toolbar