11 listopad 2022

Droga do wolności!!!Obchody święta Niepodległości Polski

9 listopada w naszej szkole bardzo uroczyście świętowaliśmy rocznicę odzyskania niepodległości przez nasz kraj.
Wszyscy uczniowie odświętnie ubrani, przybyli na uroczystość na czele z Panią Dyrektor Hanną Subkowską-Wójcik. Przygotowana przez pana Bartłomieja Leszka, naszego historyka, specjalnie na tę okazję sala gimnastyczna, wprowadzała nas w odświętny nastrój. Słowno-muzyczne widowisko przedstawili uczniowie z klas najmłodszych oraz 8, a o oprawę muzyczną zadbała pani Dominika Formela z chórem szkolnym.
Wszyscy mieli niewątpliwą przyjemność wziąć udział w żywej lekcji historii naszego kraju, który w 1918 roku odzyskał wolność po 123 latach niewoli. Podczas tej wzruszającej opowieści o Polsce, której tak długo nie było na mapie Europy i świata, usłyszeliśmy w wykonaniu solistów i chóru wiele piosenek patriotycznych, a wśród nich: „Uwierz Polsko”, Białe róże, „Miasto 44,”, i „Biały krzyż”. Poza pieśniami mogliśmy wysłuchać pięknej recytacji utworów patriotycznych, poświęconych pamięci tym, którzy oddali życie za nasza wolną ojczyznę. Była to podniosła i jednocześnie wzruszająca chwila, gdy rozległy się słowa: „Jeszcze Polska nie zginęła…”, które zaśpiewane w tym dniu, nabrały niezwykłego charakteru.
Kręciła się łza w oku, gdy te najmłodsze, zaledwie 7-8 letnie dzieci, z ogromnym przejęciem śpiewały patriotyczne pieśni i recytowały utwory polskich poetów, przedstawiając naszą trudną drogę do wolności.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Accessibility Toolbar