Elementor #511

TYDZIEŃ PRZEDMIOTÓW MATEMATYCZNO- PRZYRODNICZYCH

Tradycją w naszej szkole stało się świętowanie Tygodnia Matematyki, w tym roku do Królowej Nauk dołączyły również przedmioty przyrodnicze: przyroda, biologia, chemia, fizyka i geografia.
5 października na szkolnym korytarzu za sprawą uczennic z klasy IV, V i VII pojawiły się bardzo wymowne reklamy matematyki. Szczególnie przykuwały wzrok prace najwyżej ocenione przez jury konkursowe – Ani Lejk z klasy IV, Dominiki Leik z klasy V oraz Agaty Szynszeckiej i Kingi Nowickiej z klasy VII. Zarówno prace plastyczne jak również całotygodniowe zmagania z przedmiotami matematyczno – przyrodniczymi przyczyniły się do zaakcentowania ogromnej roli tych nauk w życiu człowieka.
Uczniowie klas IV – VIII w dniach 05-10 października brali udział w różnego rodzaju rywalizacjach, konkursach i quizach
z poszczególnych przedmiotów. Był konkurs o kosmosie, quiz o flagach państw, różnego rodzaju zagadki przyrodnicze, chemiczne i nie mogło oczywiście zabraknąć rozgrywek typowo matematycznych. Uczestnicy oprócz wiedzy typowo przedmiotowej musieli wykazać się również kreatywnością, wytrwałością i sprytem. Wszyscy uczniowie „łamali głowy” nad różnego rodzaju zadaniami. Tym razem na szczególne wyróżnienie w zmaganiach z przedmiotami ścisłymi zasługują:
– Michalina Koszałka z klasy IV,
– dziewczęta z klasy V,
– chłopcy z klasy VI,
– drużyna: Kinga Nowicka, Aleksandra Myszk, Oliwia Zielińska, Marcelina Urban i Franciszek Czaja z klasy VII
– dziewczęta z klasy VIII.
Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy i zapraszamy do aktywnego udziału, być może rewanżu,
w kolejnej edycji Tygodnia Przedmiotów Matematyczno -Przyrodniczych za rok!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.