Konkurs 16.12.21- fraszki E. Warmowskiej

Wojewódzki Konkurs Recytatorski Wierszy i Fraszek Ewy Warmowskiej

16 grudnia ogłoszono wyniki XII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Wierszy i Fraszek Ewy Warmowskiej. Organizatorem konkursu jest Mała Szkola w Szopie, a jego celem popularyzacja kaszubskiej twórczości tejże poetki szczególnie wśród dzieci i młodzieży.
W zmaganiach konkursowych wzięło udział łącznie 313 uczestników, którzy wyrecytowali wybrany wiersz bądź dwa utwory Ewy Warmowskiej.
W tym roku z powodu pandemii konkurs znowu miał charakter wyłącznie występów on line. Komisja konkursowa złożona z nauczycieli języka kaszubskiego obejrzała nagrane filmy i wyłoniła najlepszych recytatorów.
Szkołę Podstawową w Kamienicy Królewskiej reprezentowało dwoje uczniów: Maja Kostuch z kl. III oraz Gabriel Szuta z kl. I a, którzy dzielnie rywalizowali z pozostałymi uczestnikami z innych szkół z całego województwa. Warto zaznaczyć, iż w kategorii kl. I-III wystąpiło aż 117 recytatorów.
Tym bardziej cieszy nas, że Gabriel Szuta zdobył na tym konkursie wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy. A oto występ naszego laureata:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Accessibility Toolbar