Pasowanie pierwszoklasisty 22

Ślubowanie klasy I

Dnia 13 października br. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie przedstawiając wiadomości z różnych dziedzin. Pokazali, że już w tym wieku są dzielnymi patriotami naszej Ojczyzny, wiedzą jak zachowywać się w szkole, znają zasady ruchu drogowego, umieją tańczyć i śpiewać.
Po zakończonej części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym został odśpiewany hymn narodowy, a następnie pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia „Pasuję Cię na ucznia naszej szkoły” – mówiła pani dyrektor, dotykając ołówkiem ramion uczniów.
Miłą niespodziankę pierwszakom przygotowali uczniowie klas II, natomiast trzecioklasiści recytowali piękne wiersze dla nauczycieli z okazji ich święta. Pani dyrektor również z okazji Dnia Edukacji Narodowej złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły.
Po skończonej akademii nasi bohaterowie wraz z rodzicami udali się na słodki poczęstunek zorganizowany przez swoich rodziców.
Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły!
Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Accessibility Toolbar