Rozpoczynamy nowy rok szkolny…


Rozpoczynamy nowy rok szkolny...

Kochani Uczniowie, Drodzy Rodzice i Pracownicy 

Szkoły Podstawowej w Kamienicy Królewskiej

Rozpoczynamy nowy rok szkolny!

Po długiej przerwie, spotkamy się razem w murach naszej szkoły, jak sama nazwa wskazuje NOWY, czyli nie oglądamy się na to co za nami, a stawiamy sobie nowe cele, nowe wyzwania i nowe postanowienia! Każdy z Was posiada ogromny potencjał i potrzeba tylko pozytywnego nastawienia i wiary we własne siły, aby ten potencjał rozwinąć. Kochani mam nadzieję, że właśnie takie postanowienie każdy ma już dzisiaj, aby jak najlepiej przygotować się do życia, bo to właśnie w waszym życiu wykorzystacie zdobytą tu wiedzę. Uwierzcie mi, człowiek uczy się i rozwija przez całe życie, ale najważniejsze jest nasze nastawienie do nauki, pracy do życia. Chciałabym aby każdy z Was dzisiaj powiedział sobie, wykorzystam całą wiedzę, którą chcą mi przekazać nauczyciele, zapamiętam, a jeśli czegoś nie będę rozumiał zapytam, będę dociekliwy, bo chcę osiągnąć jak najwięcej, chcę być dobrym, mądrym uczniem, a później dobrym, mądrym człowiekiem! 

Skorzystajcie najlepiej i najmądrzej jak umiecie z tego czasu nauki i wychowania.

Z doświadczeń minionych miesięcy wyciągnijcie wnioski na przyszłość. Uczcie się samokontroli i racjonalnego wykorzystywania czasu. To zupełnie nowe wyzwanie, którego nauczyła nas izolacja.

Pragnę abyśmy w tym roku szkolnym w  naszej szkole, czuli się: bezpieczni, a w razie konieczności  umieli odpowiedzialnie korzystać z możliwości jakie daje praca zdalna.

Warunkiem naszego bezpieczeństwa będzie przestrzeganie zasad sanitarnych od pierwszego dnia nauki.

Drodzy rodzicie, jestem przekonana, że i dla Was najważniejsze jest dobro, bezpieczeństwo i rozwój Waszych dzieci. Mamy ogromną szansę osiągnąć ten ambitny cel dzięki współpracy, zaangażowaniu Państwa w sprawy szkoły i przy życzliwym wsparciu osób, którym bliska jest edukacja i wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży. 

Bardzo Państwa proszę o życzliwość dla podejmowanych przez nas działań i współpracę.

Nauczyciel i pracownicy szkoły,

uczestniczycie Państwo w wyjątkowy sposób w kształtowaniu tych młodych ludzi oraz w życiu tej szkoły. Zadowolenie i satysfakcja z pracy niewątpliwie przekłada się na niegasnący zapał. Chciałabym aby w tym roku szkolnym zapał towarzyszył nam każdego dnia, a każdy nawet najmniejszy sukces naszych uczniów był przyczynkiem do dalszego działania.

Państwa profesjonalizm, zaangażowanie, optymizm i życzliwość pozwolą zapewnić uczniom dobre i przyjazne środowisko do nauki i rozwoju.

Z największą przyjemnością ogłaszam, że rok szkolny 2020/2021 uważam za OTWARTY!!!!

Dyrektor Szkoły
Hanna Subkowska-Wójcik