XIX Dyktando Kaszubskie

XIX Dyktando Kaszubskie

18 października 2020 r. w Szkole Podstawowej w Kamienicy Królewskiej odbyło się XIX Dyktando Kaszubskie, którego w tym roku organizatorem jest Reda.
Konkurs przebiegał w trzech kategoriach wiekowych: kl. I-III szkoły podstawowej, kl. IV-VI oraz kl. VII-VIII. Uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności w pisaniu po kaszubsku. Do eliminacji szkolnych zgłosiło się ośmioro uczniów.
W tym roku w związku z obowiązującymi ograniczeniami z powodu pandemii zmieniono formułę konkursu – odbył się tylko etap szkolny. Po wysłuchaniu plików wideo
w formacie mp4 uczniowie napisali dyktando. Każda z grup wiekowych miała inny tekst do zapisania.
W kategorii kl. I-III szkoły podstawowej wzięli udział uczniowie klasy trzeciej : Maksymilian Antecki oraz Oliwia Klebba.
W kategorii kl. IV-VI zaprezentowały się uczennice: Nikola Formela. Kinga Szczypior
i Paulina Wenta. Natomiast spośród kl. VII-VIII z kaszubską pisownią zmierzyły się dwie uczennice: Marcelina Urban oraz Julia Kwidzińska.
Pisanie w języku kaszubskim stanowiło duże wyzwanie dla wszystkich uczestników, więc tym razem żadna z prac konkursowych nie zakwalifikowała się do dalszego etapu. Niemniej wszystkim uczestnikom należą się słowa uznania za podjęcie tak trudnego wyzwania, jak pisanie w języku kaszubskim. Dziękujemy wszystkim uczestnikom
i zachęcamy do udziału w Dyktandzie Kaszubskim w przyszłym roku.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Accessibility Toolbar